Korzystanie z fotowoltaiki jest popularne ze względu na znaczne oszczędności, jakie może przynieść w kosztach utrzymania budynku. Dla wielu użytkowników równie duże znaczenie co zmniejszenie wysokości rachunków za prąd mają także kwestie związane z ekologią. Montaż paneli fotowoltaicznych jest rzeczywistym działaniem, jakie można podjąć na rzecz środowiska naturalnego i klimatu. Przekonajmy się, dlaczego i zobaczmy, co może przynieść zdecydowanie się na taką inwestycję.
Odnawialne źródła energii od kilku lat zyskują na popularności Polaków. Jedną z najbardziej rozpowszechnionych metod są panele fotowoltaiczne, które pozwalają na pozyskiwanie energii z promieni słonecznych. Osoby zastanawiające się nad zainstalowaniem fotowoltaiki często pytają o wytrzymałość paneli, na co postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście.
Na montaż instalacji fotowoltaicznej decyduje się w Polsce coraz więcej gospodarstw domowych i firm. Ich ogromne, powszechnie znane zalety sprawiają że Polacy chętnie inwestują w fotowoltaikę. Jej popularność jest dodatkowo potęgowana przez projekty unijne i dopłaty, jakie możemy dostać na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych. Ta inwestycja zwróci się w bardzo krótkim czasie, a poprawnie eksploatowana będzie służyć wiele lat.
HALF-CUT – PANELE POŁÓWKOWE, POZWALAJĄCE NA ZWIĘKSZENIE MOCY
WYJŚCIOWEJ MODUŁU (+5 DO 10W) W PORÓWNIANIU DO MODUŁÓW Z CAŁYM OGNIWEM.
DODATKOWĄ ZALETĄ PANELI Z TECHNOLOGIĄ HALF-CUT JEST REDUKCJA EFEKTU ZACIENIENIA.
BIFACIAL (GLASS-GLASS) – tzw. DWUSTRONNE MODUŁY, TYLNA
POWŁOKA MODUŁU POKRYTA JEST AKTYWNYM SZKŁEM TYM SAMYM ZWIĘKSZA UZYSK ENERGII.
DZIEJE SIĘ TAK PONIEWAŻ PROMIENIOWANIE SŁONECZNE ODBITE OD POWIERZCHNI ZIEMII
SPOWROTEM WRACA DO MODUŁU OD SPODU.
PERC – W DOLNEJ WARSTWIE MODUŁU ZNAJDUJĘ SIĘ DODATKOWA
WARTSTWA DZIĘKI KTÓREJ PROMIEŃ SŁONECZNY, KTÓRY NIE WYGENERUJE ELLEKTRONU
SPOWROTEM TRAFIA WGŁĄB OGNIWA.
FULL-BLACK – WYRÓŻNIAJĄ SIĘ ESTETYKĄ. ZASTOSOWANIE CZARNEGO
TŁA ORAZ CZARNEJ RAMY DAJE EFEKT ZLANIA SIĘ MODUŁÓW Z CZARNYM POKRYCIEM DACHU.
Czy zakład energetyczny może nie przyjąć zgłoszenia o
przyłączenie do sieci?
Zakłady energetyczne w całej Polsce mają obowiązek przyjmować zgłoszenia o przyłączenie mikroinstalacji do sieci.
Gdzie wysyłana jest nadwyżka produkowanej energii z paneli
fotowoltaicznych?
Nadwyżki prądu wysyłane są do sieci energetycznej gdzie energia jest przechowywana (instalacja ON-GRID). Zmagazynowaną energię można odebrać w ciągu 12 miesięcy od dnia wprowadzenia energii do sieci.
Jak długo trwa montaż instalacji fotowoltaicznej?
Montaż instalacji fotowoltaicznej na domu jednorodzinnym trwa około 1-2 dni w zależności od wielkości instalacji oraz warunków atmosferycznych.
Jak wygląda eksploatacja urządzeń w instalacji
fotowoltaicznej?
Urządzenia w naszej instalacji (inwerter oraz panele fotowoltaiczne) są bezobsługowe. Podlegają jedynie okresowym przeglądom co 3-5 lat. Do użytkownika należy jedynie usuwanie zanieczyszczeń, których deszcze nie są w stanie zmyć, do takich zanieczyszczeń należą np.: odchody ptaków oraz zalegający osad i liście.