Fotowolatika – systemy solarne dla domów, firm i gospodarstw
Masz pytania? zadzwoń +48 789 386 489

ZESTAW FOTOWOLTAICZNY

Fotowoltaika to rozwiązanie z każdym rokiem coraz częściej spotykane – decydują się na nie posiadacze domów jednorodzinnych, rolnicy oraz firmy. Niezależnie od przeznaczenia i wielkości, zestawy fotowoltaiczne składają się z tych samych urządzeń. Poznaj je bliżej!


Panele fotowoltaiczne
Każdy panel składa się z dzieciątek krzemowych ogniw, w których pod wpływem promieniowania słonecznego zostaje wytworzona energia elektryczna pod postacią prądu stałego. Na rynku dostępne są panele monokrystaliczne oraz polikrystaliczne. W naszej ofercie znajdują się tylko panele z jednolitego krzemu "monokrystaliczne" w technologii half-cut.                                                                                                

                                                                                                    

Inwerter

Znane też jako falowniki fotowoltaiczne, pełnią funkcję mózgu systemu solarnego. Ich zadaniem jest przede wszystkim przekształcanie generowanego w panelach prądu stałego na prąd zmienny, który może zostać wykorzystany do zasilenia urządzeń. Ponadto posiada on układy monitorujące wydajność instalacji oraz zabezpieczające ją.




Elementy konstrukcyjne

Wykonywane są z lekkiego, ale solidnego i odpornego na korozję aluminium. Dzięki nim panele mogą zostać trwale przymocowane do dachu i odpowiednio wypoziomowane. 


                                                                                        

 

Okablowanie oraz zabezpieczenie instalacji

Jedną z ważniejszych części systemu fotowoltaicznego są urządzenia zabezpieczające oraz kontrolujące pracę oraz przepływ prądu. Aby zachować bezpieczeństwo należy dokładnie dobrać zabezpieczenia pod daną instalację. W skład zabezpieczeń wchodzą: wyłącznik nadprądowy, ogranicznik przepięć oraz bezpieczniki topikowe. Wszystkie elementy zabezpieczające instalację powinny znajdować się w odpowiednio dobranej rozdzielnicy zawierającą normę IP68. Do każdej instalacji fotowoltaicznej powinno być zrobione uziemienie odprowadzające potencjał elektryczny paneli oraz konstrukcji. 


                                                              


Optymalizatory

Optymalizatory fotowoltaiczne wykorzystuje się, jeśli na dachu lub w okolicy domu znajdują się przeszkody rzucające cień na panele fotowoltaiczne – na przykład kominy, słupy czy drzewa. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie maksymalnej wydajności paneli.


 



Instalacja fotowoltaiczna skrojona do Twoich potrzeb.


Do zbudowania każdej instalacji wykorzystujemy wyłącznie komponenty pochodzące od posiadających światowe uznanie marek, które dobieramy na podstawie przeprowadzonego audytu. Dzięki temu zyskujesz gwarancję, że gotowa instalacja spełni wszystkie Twoje oczekiwania, tak pod względem  wydajności w produkcji energii, jak i niezawodności.


Chcesz wiedzieć ile możesz z nami zaoszczędzić?

skontaktuj się z nami odpowiemy na każde twoje pytanie.
Projekt i Realizacja © 2020 WebDesign25h cms | Wszelkie prawa zastrzeżone.