Fotowolatika – systemy solarne dla domów, firm i gospodarstw
Masz pytania? zadzwoń +48 789 386 489

Zestawy fotowoltaiczne

Fotowoltaika to rozwiązanie z każdym rokiem coraz częściej spotykane – decydują się na nie posiadacze domów jednorodzinnych, rolnicy oraz firmy. Niezależnie od przeznaczenia i wielkości, zestawy fotowoltaiczne składają się z tych samych urządzeń. Poznaj je bliżej!


   Panele fotowoltaiczne
To serce każdej instalacji fotowoltaicznej. Każdy panel składa się z dzieciątek krzemowych ogniw, w których pod wpływem promieniowania słonecznego zostaje wytworzona energia elektryczna pod postacią prądu stałego. Na rynku dostępne są panele monokrystaliczne oraz polikrystaliczne – te pierwsze charakteryzują się wyższą wydajnością przy zachowaniu stosunkowo małego rozmiaru..


                                                                                                     monokryształ                                                                  polikryształ 
   Inwertery

Znane też jako falowniki fotowoltaiczne, pełnią funkcję mózgu systemu solarnego. Ich zadaniem jest przede wszystkim przekształcanie generowanego w panelach prądu stałego na prąd zmienny, który może zostać wykorzystany do zasilenia urządzeń. Ponadto posiada on układy monitorujące wydajność instalacji oraz zabezpieczające ją.
   Elementy konstrukcyjne

Wykonywane są z lekkiego, ale solidnego i odpornego na korozję aluminium. Dzięki nim panele mogą zostać trwale przymocowane do dachu i odpowiednio wypoziomowane. 


                                                                                        

 

   Optymalizatory

Optymalizatory fotowoltaiczne wykorzystuje się, jeśli na dachu lub w okolicy domu znajdują się przeszkody rzucające cień na panele fotowoltaiczne – na przykład kominy, słupy czy drzewa. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie maksymalnej wydajności paneli.


 Instalacja fotowoltaiczna skrojona do Twoich potrzeb


Do zbudowania każdej instalacji wykorzystujemy wyłącznie komponenty pochodzące od posiadających światowe uznanie marek, które dobieramy na podstawie przeprowadzonego audytu. Dzięki temu zyskujesz gwarancję, że gotowa instalacja spełni wszystkie Twoje oczekiwania, tak pod względem  wydajności w produkcji energii, jak i niezawodności.


Chcesz wiedzieć ile możesz z nami zaoszczędzić?

skontaktuj się z nami odpowiemy na każde twoje pytanie.
Projekt i Realizacja © 2020 WebDesign25h cms | Wszelkie prawa zastrzeżone.