Fotowolatika – systemy solarne dla domów, firm i gospodarstw
Masz pytania? zadzwoń +48 789 386 489

FALOWNIK / INWERTER

Instalacja fotowoltaiczna to nie tylko panele solarne – to również szereg innych elementów, bez których cały system nie może spełniać swojej funkcji. Jednym z najważniejszych są falowniki fotowoltaiczne.

Falownik, nazywany również inwerterem fotowoltaicznym to urządzenie elektroniczne, odpowiedzialne przede wszystkich za przemianę prądu stałego, powstającego w ogniwach paneli fotowoltaicznych na prąd przemienny. Bez falownika, cała instalacja byłaby bezużyteczna, ponieważ generowana w niej energia elektryczna nie mogłaby zasilić żadnego urządzenia podpiętego do sieci.  Dodatkowo falownik wykorzystywany jest do monitorowania pracy całej instalacji, a także zabezpiecza ją przed skutkami ewentualnych awarii. W ramach naszej oferty przeprowadzamy dokładny audyt, na podstawie którego szacujemy zapotrzebowanie w energię elektryczną, co pozwala nam dopasować inwerter odpowiedni dla danej instalacji.


Wybierz falowniki fotowoltaiczne od sprawdzonych dostawców

Falownik to bardzo istotny, a zarazem niezwykle wrażliwy element całej instalacji fotowoltaicznej – jego usterka może oznaczać całkowitą przerwę w dostawie prądu z systemu. Dlatego do wykonywania naszych instalacji wykorzystujemy wyłącznie certyfikowane produkty pochodzące od uznanych na rynku marek: SOFAR SOLAR, FOX-ESS, SOLAREDGE. Ponadto zapewniamy stałą kontrolę pracy całego systemu oraz serwis fotowoltaiki. Dzięki regularnym przeglądom technicznym falowniki działają z optymalną wydajnością przez długi czas – zyskujesz w ten sposób pewność stałych dostaw energii elektrycznej do Twojego domostwa, firmy czy gospodarstwa rolnego. 


Chcesz wiedzieć ile możesz z nami zaoszczędzić?

skontaktuj się z nami odpowiemy na każde twoje pytanie.
Projekt i Realizacja © 2020 WebDesign25h cms | Wszelkie prawa zastrzeżone.