Fotowolatika – systemy solarne dla domów, firm i gospodarstw
Masz pytania? zadzwoń +48 789 386 489

NET-BILLING

Net-billing jest nowym, obowiązującym od 1 kwietnia 2022r. systemem rozliczania energii elektrycznej, w którym zasadą jest rozliczanie wartościowe. Zasady rozliczania nadwyżek energii elektrycznej, znowelizowane w ustawie z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii pochodzącej z instalacji fotowoltaicznej dotyczą:

  • prosumentów wirtualnych energii odnawialnej,
  • prosumentów zbiorowych energii odnawialnej.

Net-billing zakłada gromadzenie wartości pieniężnej za energię elektryczną na tzw. depozycie prosumenta, prowadzonym przez sprzedawcę energii, z którym prosument podpisał umowę kompleksową obejmującą umowę sprzedaży oraz dystrybucji energii elektrycznej.


Na czym polega system net-billing?

System net-billing polega na kwotowym rozliczeniu energii z fotowoltaiki. Prosument sprzedaje nadwyżki energii elektrycznej, wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną, operatorowi sieci elektroenergetycznej. Natomiast w okresie zapotrzebowania na energię elektryczną prosument dokonuje zakupu energii ze środków, które zgromadził na depozycie prosumenckim. System wprowadza rozliczenia finansowe w obrębie zakupu i sprzedaży energii elektrycznej przez prosumentów, którzy rozpoczęli korzystanie z instalacji fotowoltaicznej od 1 kwietnia 2022r. Net-billing przewiduje 12 miesięczny okres rozliczeniowy. Jako doświadczony wykonawca fotowoltaiki dla domu, biznesu oraz rolnictwa, zapewniamy profesjonalny montaż mikroinstalacji, a także udzielamy informacji na temat możliwości uzyskania wsparcia finansowego inwestycji w fotowoltaikę, z której energia rozliczana jest w systemie net-billing. 


Chcesz wiedzieć ile możesz z nami zaoszczędzić?

skontaktuj się z nami odpowiemy na każde twoje pytanie.
Projekt i Realizacja © 2020 WebDesign25h cms | Wszelkie prawa zastrzeżone.