Fotowolatika – systemy solarne dla domów, firm i gospodarstw
Masz pytania? zadzwoń +48 789 386 489

Blog - Aktualności

Profesjonalne systemy fotowoltaiczne
 Jakie są zalety korzystania z instalacji fotowoltaicznej?

Jakie są zalety korzystania z instalacji fotowoltaicznej?


Coraz więcej polskich domów ma na swoich dachach charakterystyczne ciemne panele. Czemu fotowoltaika zawdzięcza swoją popularność? W tym wpisie przyjrzymy się korzyściom, jakie płyną z montażu instalacji PV.


czytaj więcej
Proekologiczny aspekt korzystania z paneli fotowoltaicznych

Proekologiczny aspekt korzystania z paneli fotowoltaicznych


Korzystanie z fotowoltaiki jest popularne ze względu na znaczne oszczędności, jakie może przynieść w kosztach utrzymania budynku. Dla wielu użytkowników równie duże znaczenie co zmniejszenie wysokości rachunków za prąd mają także kwestie związane z ekologią. Montaż paneli fotowoltaicznych jest rzeczywistym działaniem, jakie można podjąć na rzecz środowiska naturalnego i klimatu. Przekonajmy się, dlaczego i zobaczmy, co może przynieść zdecydowanie się na taką inwestycję.


czytaj więcej
Jaka jest trwałość instalacji fotowoltaicznych?

Jaka jest trwałość instalacji fotowoltaicznych?


Odnawialne źródła energii od kilku lat zyskują na popularności Polaków. Jedną z najbardziej rozpowszechnionych metod są panele fotowoltaiczne, które pozwalają na pozyskiwanie energii z promieni słonecznych.  Osoby zastanawiające się nad zainstalowaniem fotowoltaiki często pytają o wytrzymałość paneli, na co postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście.


czytaj więcej
Płać mniej i bądź niezależny dzięki instalacji fotowoltaicznej

Płać mniej i bądź niezależny dzięki instalacji fotowoltaicznej


Na montaż instalacji fotowoltaicznej decyduje się w Polsce coraz więcej gospodarstw domowych i firm. Ich ogromne, powszechnie znane zalety sprawiają że Polacy chętnie inwestują w fotowoltaikę. Jej popularność jest dodatkowo potęgowana przez projekty unijne i dopłaty, jakie możemy dostać na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych. Ta inwestycja zwróci się w bardzo krótkim czasie, a poprawnie eksploatowana będzie służyć wiele lat.


czytaj więcej
TECHNOLOGIA PANELI PV

TECHNOLOGIA PANELI PV


HALF-CUT – PANELE POŁÓWKOWE, POZWALAJĄCE NA ZWIĘKSZENIE MOCY WYJŚCIOWEJ MODUŁU (+5 DO 10W) W PORÓWNIANIU DO MODUŁÓW Z CAŁYM OGNIWEM. DODATKOWĄ ZALETĄ PANELI Z TECHNOLOGIĄ HALF-CUT JEST REDUKCJA EFEKTU ZACIENIENIA.

 

BIFACIAL (GLASS-GLASS) – tzw. DWUSTRONNE MODUŁY, TYLNA POWŁOKA MODUŁU POKRYTA JEST AKTYWNYM SZKŁEM TYM SAMYM ZWIĘKSZA UZYSK ENERGII. DZIEJE SIĘ TAK PONIEWAŻ PROMIENIOWANIE SŁONECZNE ODBITE OD POWIERZCHNI ZIEMII SPOWROTEM WRACA DO MODUŁU OD SPODU.

 

PERC – W DOLNEJ WARSTWIE MODUŁU ZNAJDUJĘ SIĘ DODATKOWA WARTSTWA DZIĘKI KTÓREJ PROMIEŃ SŁONECZNY, KTÓRY NIE WYGENERUJE ELLEKTRONU SPOWROTEM TRAFIA WGŁĄB OGNIWA.

 

FULL-BLACK – WYRÓŻNIAJĄ SIĘ ESTETYKĄ. ZASTOSOWANIE CZARNEGO TŁA ORAZ CZARNEJ RAMY DAJE EFEKT ZLANIA SIĘ MODUŁÓW Z CZARNYM POKRYCIEM DACHU.


czytaj więcej

Chcesz wiedzieć ile możesz z nami zaoszczędzić?

skontaktuj się z nami odpowiemy na każde twoje pytanie.
Projekt i Realizacja © 2020 WebDesign25h cms | Wszelkie prawa zastrzeżone.