Fotowolatika – systemy solarne dla domów, firm i gospodarstw
Masz pytania? zadzwoń +48 789 386 489

Jakie są zalety korzystania z instalacji fotowoltaicznej?

Profesjonalne systemy fotowoltaiczne
 Jakie są zalety korzystania z instalacji fotowoltaicznej?

Coraz więcej polskich domów ma na swoich dachach charakterystyczne ciemne panele. Czemu fotowoltaika zawdzięcza swoją popularność? W tym wpisie przyjrzymy się korzyściom, jakie płyną z montażu instalacji PV.

  • Oszczędność na rachunkach za prąd

Jest to główny powód, dla jakiego coraz więcej osób decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych. W zależności od zamontowanej instalacji i naszego zużycia prądu możemy obniżyć nasze rachunki prawie do zera, płacąc tylko niskie opłaty za bycie podłączonym do sieci.

  • Oszczędność na rachunkach za ogrzewanie

Jeśli nasza instalacja produkuje więcej prądu niż zużywamy, warto zainwestować w ogrzewanie na prąd. Zamiast kupować opał, ogrzejemy się własną energią, co pozwoli nam zredukować kolejne rachunki.

  • Dodatkowy zarobek

Jeśli zamontowana instalacja fotowoltaiczna będzie wytwarzać więcej energii, niż wynoszą nasze zapotrzebowania, nadwyżkę będziemy automatycznie odsprzedawać naszemu operatorowi sieci energetycznej.

  • Odporność na zmiany cen prądu

Przez ostanie kilka lat ceny prądu znacząco wzrosły i nic nie wskazuje na to, że ten trend ulegnie zmianie. Inwestując w fotowoltaikę sami stajemy się producentami prądu i jesteśmy niezależni od tego ile wyniesie cena za KWh w przyszłości.

  • Zwiększenie wartości nieruchomości

Dom, którego mieszkańcy nie martwią się rachunkami za prąd, jest atrakcyjniejszy dla potencjalnego kupca. Warto o tym pamiętać, jeśli myślimy o sprzedaży domu w perspektywie najbliższych lat. Po zamontowaniu to my będziemy czerpać korzyści z instalacji, a potem uzyskamy więcej pieniędzy sprzedając nieruchomość.

  • Szybki zwrot z inwestycji

Według różnych szacunków instalacja fotowoltaiczna może zwrócić się nam w okresie od ok. 10, a z dofinansowaniem i przy wzroście cen prądu, nawet 5 lat. Oznacza to bardzo wysoką stopę zwrotu na poziomie 10 - 20% rocznie.

Jak widać lista korzyści, jakie nasze gospodarstwo domowe uzyska z montażu instalacji jest długa i ten krótki wpis nie jest w stanie jej wyczerpująco opisać. W tym celu zapoznania się ze szczegółami dot. instalacji zachęcamy Państwa do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy.


powrót do postów

Chcesz wiedzieć ile możesz z nami zaoszczędzić?

skontaktuj się z nami odpowiemy na każde twoje pytanie.
Projekt i Realizacja © 2020 WebDesign25h cms | Wszelkie prawa zastrzeżone.